Rewal jest miastem, w którym do głównych atrakcji należy przede wszystkim latarnia morska. Jest ona stara, ale bardzo atrakcyjna. Ponadto można tutaj podziwiać zachody słońca spacerując po pięknym molo. Okazja ku temu nadarza się zawsze po godzinie 20. Wówczas spacer z dziewczyną nabiera jeszcze większych rumieńców. Ścieżki rowerowe, nowe chodniki, oraz spektakularne oświetlenie to przykład na to, że miasto ciągle się rozwija.

Góry

Zdjęcie poglądowe.

W chwilach wolnych można wybrać się na pieszą wędrówkę w stronę Niechorza, a także da się dotrzeć do Trzęsacza, gdzie stoi zrujnowany zamek, który rozpadł się w wyniku atmosferycznych zjawisk. Rewal to miejsce występowania klifu, który stopniowo zamiera w skutek działań niszczących morza. Turyści mogą także podziwiać prace rybaków, którzy w swych kutrach podróżują na morzu Bałtyckim i łowią ryby, które potem można kupić prosto od nich wyłowione wprost z naszego morza.

Miasto oferuje piękne pokoje Rewal jest na tyle atrakcyjny, że ma do zaoferowania pokoje nad morzem. Jest bardzo wiele domowych firm, które oferują możliwość pobytu podczas wakacji. Z pewnością najbardziej oblegane są te miejsca, które dają swoim klientom możliwość dotarcia do morza w jak najkrótszym czasie. Są domki oddalone od Bałtyku zaledwie o 30 metrów, ale są też takie które do plaży mają kilkaset metrów. Odległość od morza jest chyba głównym wyznacznikiem ceny za taki domek. Jeśli chodzi o sam cennik zwykłego domku kilkuosobowego to waha się on w granicach 30-80 złotych za osobę za dobę.

Cena za domek oscyluje mniej więcej w granicach 200- 300 złotych. Tradycyjnie z resztą dzieci mają tutaj możliwość znacznego upustu, dzięki czemu powstaje możliwość znacznego zaoszczędzenia naszych pieniędzy. Rewal to ogrom możliwości. Popularne tutaj jak i w wielu innych polskich nadmorskich kurortach jest to, że istnieją tu duże ośrodki wczasowe i wypoczynkowe. Są to zorganizowane duże ośrodki, w których jest masa niewielkich domków, często bez łazienek ale za to jest wspólna stołówka i właśnie łazienki.